Facebook.

20. srpna 2013 v 11:41 | Rai. |  názory, úvahy.
Druhý život dnešní mládeže. Závislost. A jedno z nejnebezpečnějších míst na internetu. Ještě nějaký nápad na popsání facebooku pár slovy ? Nehodlám ho tady až nějak moc odsuzovat, přecejen na něm taky občas prosedím půl dne, ale to je opravdu jen občas a proto, že je online někdo s kým si celý ten čas vydržím psát.


Pamatuju si, jak se v 5. třídě strašně rozkřiklo, že existuje nějaká stránka, kde má člověk možnost založit si vlastní profil. Hned doma jsem to taky musela zkusit. Tenkrát jsem byla naučená, že nesmím nikde zveřejňovat svoje příjmení, takže jsem si dala krásné jméno "(moje jméno) Nemám Příjmení" :DD Potom jsem si příjmení změnila na Koninová, ano, blázen do koní. A nakonec jsem asi trochu zmoudřela a dala si tam už svoje příjmení. Nevím, jsetli se dá říct zmoudřela, ale rozhodně je trapnější Koninová, než moje příjmení. Nikdy jsem ale nepochopila lidi, co si vyplní svoje bydliště, telefonní číslo, svoji školu a podobně. Já jsem si vyplnila kdysi jen datum narození, protože jsem si tenkrát hrozně přála aby mně někdo popřál :D, ale nic víc. A tak je to doteď, až na to že o přání nestojím.

Nedávno jsem si říkala, co bude naše generace vyprávět svým dětem. "Noo víš co, já jsem 15 let seděla u komplu, pak jsem teda začla pracovat, ale z facebooku mám super zážitky- napřiklad to, že mi Franta lajkl kdysi profilovku." Taťka mně vždycky vykládal, jak přišel domů domlácenej, protože se někde na rovné zemi rozbil, ještě kvůli tomu dostal přes hubu a na druhý den zase letěl ven a zase spadl na držtičku :D Prostě pořád lítali někde po venku, dělali průsery a bavili se. Nežili na sociálních sítích. Já jsem za celé prázdniny nepotkala jednoho spolužáka, protože jsou všichni zalezlí doma. Já ikdyž jsem doma, snažím si číst, být aspoň na zahradě, občas (jenom někdy) pomoct mamce. Mně ani nebaví sedět jen celý den u facebooku a čekovat hlavní stránku.

Od té doby, co se rozšířila móda chudinek, co píšou statusy při každé pohromě co je potkala, jsem na facebook alergická. Hned po přihlášení je první co vidím asi padesát lítostivých citátů a poznámek typu "Já už to nedávám, jdu se zabít. Mám vás všechny ráda." Are you fucking kiddin me ? Tohle píšou 11ti letá děcka (teď nechci nikoho urážet podle věku), co se akorát snaží získat si pozornost všech, nejlépe pozornost všech kluků. Vždyť přece v 11ti letech už se holka dokáže zamilovat. Haha, good joke (y). Lidi dokážou řešit tak příšerný kraviny, například se hádají o tom, kdo si dal na úvodní fotku Iana Somerhaldera (napadl mě jen tak náhodou, neee že bych z něho byla hotová). Stejně si Damona na úvodku můžu dat jenom já, jelikož je škaredej, nemá hezký oči a strašně kecám. Hlásí ve statusech každou změnu počasí, nejčastěji samozřejmě to, že sněží. Předhání se v počtu lajků u profilovek, posílají svoje fotky všem, jen aby měli ten lajk navíc. Hlavně, že všichni říkají, že krása není o počtu lajků na profilovce a že jim o ty lajky ani nejde. Tak proč to sakra všem posílají ? Facebook náš národ oblbnul ještě víc, než byl. Což už trošku přesahuje hranici. O zahraničních příznivcích facebooku radši nemluvím.

Ale zase ze mě nevylezl žádný názor. Zkrátka jsem na facebook alergická, vadí mi ty zamilované obrázky, kde je napsaný vždycky strašně srdceryvný text, ze kterého mi vždycky málem tečou slzy (berte mě s rezervou, prosím), vadí mi již zmíněné psychologické výlevy malých slečen, jejihž život je tak straaaašně těžký, vadí mi prostě celá dnešní facebooková doba. Ať třeba působím zastarale a nevyspěle, je mi to fuk. Ale pořád budu radši zastaralá, než abych s hrála na velkou holku, dávala na fb svoje fotky ve spodním prádle a čekala, kdy si mě akorát najde nějaký úchyl a znásilní mě. No dobře, mám až moc velkou představivost, but everything is possible.
(jsem až moc ovlivněná angličtinou z upířích)
 


Komentáře

1 ruthi. ruthi. | Web | 20. srpna 2013 v 12:02 | Reagovat

Jo je to na nic, prostě takový množství blbostí tam je, a nejhorší je, že tam vysedávají ty mladé generace a čím dál tím menší. Docela mě pak fascinují ty "vztahy" malých děcek a vůbec všechno, co tam kdo dá. A to, že někdo žádá o like pro sovu fotku, co? Naprosto to nechápu, tak buď se to líbí nebo ne a nebo prostě nezájem ne? :D No, začínala jsem taky podobně, akorát teď když jdu zpět tak prostě zírám, co za blbiny jsem psala, někdy v osmé třídě. Vyloženě vždycky zírám! :D Ale předtím to bylo takové to hraní her o nic jiného mi tam nešlo a bylo mi fajn. A potom mě naprosto štve, že tam máme třídní skupinu, kde se vše píše, takže když tam nebudu, nebudu v obraze, což mě štve, jinak bych asi fb nechtěla. :)

2 Liitokala Liitokala | Web | 20. srpna 2013 v 12:32 | Reagovat

Buď radši zastaralá, prosím :-D
Já facebook ani nemám, takže nejsem v obraze, jak je to s výskytem "chudinek", ale jestli je to pořád jako když jsem chodila do školy a na facebooku se to koncentruje, tak potěš koště ;-) Nejvíc počítačového času trávím na blogu a hledáním hudby, což jsou kreativní činnosti :-D
"Noo víš co, já jsem 15 let seděla u komplu, pak jsem teda začla pracovat, ale z facebooku mám super zážitky..." - to je výborný, doufám, že moje děcka uslyší něco zajímavějšího :-D

3 Noymi | La-Covering.blog.cz Noymi | La-Covering.blog.cz | Web | 20. srpna 2013 v 12:33 | Reagovat

Facebook taky mám, ale pořád tam mám upozornění (spíše zprávy). Lajkni mi tohle a tamto, lajkni tohle a tamto. Bitches! Bitches everywhere!.

Také se mě jednou dotklo to, co mi řekli kamarádky ve škole. Chyběla sem jeden den a ten den se toho hodně stalo, ale co bylo nejhorší. Jedna holka řekla o mně a pár dalších holkách, že se fotíme polonahé, či vystrkujeme poprsí (řekla to, jak to označuje spousta lidí 'kozy'). Mno, tohle řekla od jedné holky mamce. Nechápu, kde to vzala. Jednou se mi stalo, že mi možná vylezlo ramínko či trochu podprda z tílka, ale tohle.? Fuck logic.. -_-

Na facebook chodím jen se dozvědět něco nového, či máme nějaký úkol. Někdy tam i tu chvíli pobudu. Také tam přidávám své fotky, o tom žádná jinná, ale nejsem zase taková, že si zháním lajky.

*Jinak k mému článku.
Vím, sem rozený architekt :D. Doufám, že na hotelovce takový obor mají :DDD

4 Luciiy. Luciiy. | Web | 20. srpna 2013 v 14:18 | Reagovat

Děkuju moc za komentář :)
. . . . . . . . . . . . . .
Jo facebook taky neni zrovna moje nejoblíbenější věc. Zrovna nedávno sem hádali dva mí kamarádi (no teda spíš známý za  kamarády je nepovažuju) a jeden z nich si napsal status. Druhý mu tam dal nějakej stěr a pod to nějaký chytrák napsal "ten trapný pocit když má komentář víc lajků než samotný status". Omg co to je? To vážně už všichni žijou jenom lajkama? Co se to děje v tý dnešní době.. Opravdu takovýhle věci mě dokážou neskutečně vytočit. -_-

5 the-night the-night | Web | 20. srpna 2013 v 14:43 | Reagovat

je to pravda.. facebook nakazil už celý svět. mají ho snad všichni (já ho mám teda taky) ale že ho mají třeba děti.. kde to jsme? já jsem si založila facebook tuším že až poslední ve třídě.. a to mi ho ještě zakládali kamarádky (už ani nevím kdy to bylo) Na facebooku nesnáším přesně to co ty. Namyšlený malý (i velký) holky co tam píšou tak přiblblý a trapný statusy.. ach bože. Já mám facebook hlavně kvůli tomu že tam mám přidaný všechny mé kamarády, se kterýma se třeba nevídám, ale kdykoliv jim můžu napsat nebo vidět nějakou novinku.. Občas přidat fotku s kamarády, když jsme zrovna dělali kraviny a tak:DD
A rozhodně si tam nepřidávám soukromé informace jako bydliště nebo telefon.. (jo a Iana mám ráda tak mě nechtěj naštvat:DDDD)

6 Rebele Girl Rebele Girl | Web | 20. srpna 2013 v 14:46 | Reagovat

Asi takto nejako to vidím ja! Strašné čo sa na tom facebooku deje (a teraz sa tam deje všetko) a naozaj to sú len detičky a nevyspelé kravky, urážam a čo... Ja som toto nikdy nepotrebovala robiť (citové výlevy, zháňanie lajkov apod.) a potom keď som povedala že ej to trápne tak som sa nemusela hanbiť, pretože som to hovorila a aj nikdy neurobila! Nič s tým neurobíme ale nemám chuť za ním sedieť..snažím sa užívať si život v reáli, nie na sieti....Angličtina ovplyvňuje aj mňa..kade chodím tade spíkujem :) Ale tak idem na takú škol, treba sa pripraviť...

7 Lee Lee | Web | 20. srpna 2013 v 15:08 | Reagovat

Hah tos dobře napsala :D
Já sice na fb trávím taky hodně času, ale status si třeba napíšu tak jednou za měsíc ani to ne... ani nežebrám o lajky a jsou mi jedno. Mě vytáčí na FB u fotek popisek stylem "oznámkuj mě jako ve škole" atd..

8 Simi Maple Simi Maple | Web | 20. srpna 2013 v 16:55 | Reagovat

Jůů, fejsbůůk.
Já jsem této éře odolávala dlouho,dokud mě nepřekecala kámoška a od té doby hold "fejsbukuju".
Jak píšeš ty,strašně mi vadily ty statusy "prší" "sněžííí!" "bouřkááááá" omg, strašně mě to zajímá že ano, nikdo nemá okno -.-" Nebo ty nány co si po 2denním vztahu píšou jak ho moooooc milujou a další den už zase "nezadaná" a sebevražedné statusy :D to vždy chčiju smíchy na jejich účet..
Nikdy jsem nepochopila tu "IN" dobu mít co nejvíce přátel..Da fuck? Mám stěží 100vku,kterou ale znám osobně a dobře a jsem spokojená..

No FB je prostě FB....

9 Any Any | Web | 20. srpna 2013 v 17:03 | Reagovat

Já teda preferuju skype. Né, že bych u FB nebyla každý den přilepená, ale mám radši skype. x)
Taky nesnáším ty fejsbůkové pipky, které si každý týden mění profilovku a na každé mají 200 lajků. -.- jedinou náplní dne těchto slečen je zřejmě focení sebe sama, psaní srdceryvných statusů apod. "Skvělá" doba!

10 Allys Allys | Web | 20. srpna 2013 v 18:07 | Reagovat

na naruto sem nikdy nekoukala, mám jiné anime žánry :3 jistě jistě, nebudu podnikat :P

11 Cleo Cleo | Web | 20. srpna 2013 v 18:21 | Reagovat

Ty jo, s tímhle článkem máš naprostou pravdu. Bohužel, když jsem si já poprvé založila fb, nevím, kolik mi bylo... asi 12? No nevím. Psala jsem tam děsný kraviny a furt jsem byla jako boss :D No jo, časy se mění a teď bych si nejradši nafackovala :)

12 Miss M. Miss M. | Web | 20. srpna 2013 v 19:06 | Reagovat

Jak píšeš hned na začátku..na FB jsem třeba 3-4 hodiny, ale jen proto, že tam mám lidi, se ktyrimi si chci psát. Nebaví mě pořád čumět do zdi, na které se ti jeden příspěvek objeví 10x, protože všechny stránky a lidi jej sdílejí, lajkují atd.
Nasnaším obrázky typu: "Bude víc Like než Komentů?" Kdo má rád cihlu Like" atd..
Je to něco, co už maximálně zasáhlo náš život a my se toho nezbavíme.
Nechápu lidi, kterým se narodí dítě a oni už jej musejí prihlásit na Facebook, dát jim úplně jiný rok narození, protože jinak by to nešlo a spravovat účet někoho, kdo ani ještě nemluví natož umí psát. Který rodič by tohle udělal svému dítěti??

Zkrátka a dobře...smíříme se s tím faktem, že FB je něco co nás chytlo a už nepustí.

13 placeforchanni.blog.cz|Channii placeforchanni.blog.cz|Channii | Web | 20. srpna 2013 v 19:11 | Reagovat

vystihla ! so všetkým súhlasím. Všetci sú na fb. Nikomu sa nechce ísť von pretože sociálne siete sú "zaujímvejšie". Ehm. Statusy o počasí, who cares ? Ja nemám zamurované okná, a zrak mám ešte výborný. Fotky s popisom "škaredá ja viem" a jediný negatívny komentár urobí z dievčaťa boha pomsty pretože sme vlastne iba súhlasili.

Ach, tá dnešná mládež. :-?

14 ditusn ditusn | Web | 20. srpna 2013 v 19:34 | Reagovat

Ahoj ted komentuju tvůj komentář, ale hned potom si to přečtu, já bych totiž zapomněla, co jsem chtěla :D Já mám strašně ráda ježdění vlakem, když jedem někam s děckama a jedem dobře, ale jakmile začnu zmatkovat je to v pytli. Když jsem jela poprvé úplně sama bez jízdenky a z jíný stanice, nevěděla jsem jak cvaknout, jak otevřít dveře (toho tlačítka jsem si nevšimla - samozřejmě :D) a málem nastoupila do blbýho vlaku :D

15 ditusn ditusn | Web | 20. srpna 2013 v 19:50 | Reagovat

A ted k článku. Naprosto souhlasím. Od doby, co mají ty výlevy i patnáctileté slečny (ted mluvím o těch s nutellou na ksichtě a o těch holkách, který chtějí jen lítost) jsem si smazala všechny se kterýma se nevídám dejme tomu týdně pak jsem si tam nechala děcka ze staré školy z prvního stupně. Byli jsme fajn třída. Mám dohromady cca 150 přátel a z toho ještě nějaký francouze. I přes to mám na chatu nějak divně vysoký číslo, což mě zaráží, ale je to proto, jak furt všichni sedí doma. Staršně ráda bych šla ven, ale s kým? Ty hovada neznají denní světlo?! :D :D No dobře abych nezačala svoje moudra, ale taky jsem opravdu alergická na fb :D
d.

16 T. T. | Web | 20. srpna 2013 v 19:56 | Reagovat

Tak u tý historky, kdy sis založila FB jsem se dost pobavila. :-D
Tak to je dost hrozný, že jsou tvý spolužáci zalezlý doma...já se snažim trávit čas venku co nejvíc to jde teda.
Ježišmarjá, tak takovýhle statusy bych nemohla číst, lituju tě. :D
Je dobře, že jsi taková jaká jsi a že ti to vadí. Mně to taky vadí a je mi těch lidí líto. Dost líto.

17 Nia Creep Nia Creep | Web | 20. srpna 2013 v 22:09 | Reagovat

tvuj článek jsem zhltla...:D ale já jsem asi i ve 14ti dítě,... pořád chodím ven a přijdu s rozmlacenyma kolenama, na facebooku trávím akorát deštivé dny, teda spíš noci, protože mě nasi nikam nechcou pouštět kvuli uchylum a nadrženejm kluků v mím věku shiiit:D Jinak to s těma vycákanejma 11nactkama, je pravda, ale někdy to píšou i ty starší a nevím co je horší.. myslím že v patnácti a víc by měla mít už holka rozum, měla by ho mít už i v 11cti když si založí facebook, který je až od 13:D taky si pamatuju na začátky FB kdy to bylo ve škole samí a přidaš si mě jo a lajkneš mi fotku, a jak se to dělá a lalala:D Já vždycky když vidím takovej nějakej status tak autoomaticky odebírám, nehodlám tim mít zaspamovanou zeď kdykoliv se tam přihlásím,...i když moje kamarádka je jí 15 a přidává si 20 statusu denně, tu jaksi odstranit nemůžu, ale už mě tím dojebava:D

18 Leslie Leslie | Web | 20. srpna 2013 v 22:24 | Reagovat

V dnešní době si bohužel ty "inteligentní statůsky" píší i 17ti leté holky.
Také nepotřebuji vědět, že zrovna prší či sněží, kde se kdo zase opil, nebo co moje spolužačka měla k obědu.
Facebook jen požírač času, který nás připravuje o zážitky a krásné vzpomínky.
Pro mě však jednu světlou stránku má a to dost podstatnou...nebýt facebooku, tak teď nemám tak úžasného přítele.

19 D. D. | Web | 21. srpna 2013 v 9:13 | Reagovat

a proč tam ty 11 slečny na tom facebooku máš? :D (ber mě z rezervou, jak píšeš)
né, máš pravdu!, já na ten facebook už ani pomalu nechodím, pomatuju si jk jsem nasoupila do prváku a holky ty nmáš fb jak můžeš žít.. haha:D tak sem si ho založila a k hovnu. Na co to jako je??:D'
btw: máš to dobře napsané:33

20 suzanne ♣ suzanne ♣ | Web | 21. srpna 2013 v 9:44 | Reagovat

Nikdy som nenechala aby ma facebook 'pohltil' tak ako ostatných ľudí. Mám istý odpor k ľuďom ktorí sa fotia s mobilom v zrkadle a potom to dávajú na twitter, fb a všetko možné. Nepotrebujem vedieť čo niekto robí každých päť minút. Keď niekto pridá fotku a napíše k nej "Ja teda nie som fotogenická . ." mám chuť k tomu napísať 'to teda nie si'.

21 Lů | Web | 21. srpna 2013 v 12:08 | Reagovat

Pěkný příběh o tvých začátcích na Fb. :D
Já jsem se o něm dozvěděla ve druháku na střední - do té doby jsme neměli doma ani internet, rodiče zastávali názor, že je to pro nás nebezpečný. :) Ale když mi bylo těch 17, tak ho zavedli. :)
(Ale doba se mění, teď je na internetu můj 10letý bráška pořád - pokud neběhá venku s kamarády - a rodičům je to jedno).
S těmi statusy tě lituju, já bych neměla nervy to číst. :D Mám sice 300 přátel, což je asi dost, ale všechny ty lidi znám osobně (nebo třeba i pár lidí z blogu tam mám, ale to jsou výjimky).. a nikdo z nich si naštěstí status o tom, jak to nezvládá apod. nepíše. :D
Jinak já na FB trávím čas v případě, že nemám co dělat, ale stejně - jsem tam chvíli a nebaví mě to. Dobrý je to na to psaní - když někdo bydlí daleko.. když se potřebuju na něčem s někým domluvit.. a teď například půjdu na vysokou školu - a máme založenou skupinu s lidmi, se kterými budeme ve třídě. Což podle mě není úplně k zahození. :)

Jinak k té mé brigádě, já jí mám jen na týden. :D Ale stejně si tam hrozně špatně zvykám. Snad to ale zvládnu. :)
Pálivý křídla jsem v KFC nikdy neměla. :) Vlastně jediný, co jsem tam kdy ochutnala byl Longer, bojím se experimentovat, jsem dost vybíravá. :D
A děkuji moc! ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama