TAG: Mein liebster blog award (1)

29. října 2013 v 12:00 | Rai. |  Mein liebster blog award
Tohle je asi první TAG na tenhle způsob, na který jsem narazila. Když mě Vintilla nominovala, chvíli jsem netušila vůbec o co jde. Později jsem četla TAG na ostatních blozích. Okamžitě mě zaujal a čekala jsem až budu mít volný čas, abych se do něho mohla pořádně pustit. Tuším, že dopadně katastrofálně, but who cares? Jelikož jsem byla nominovaná ještě od dalších 5 bloggerek, vyplním všechny TAGY, postupně. Takže VŠEM děkuju za nominaci a lets gou.
Informace a pravidla, kterými se musím řídit:
- Musím o sobě napsat 10 věcí
- Musím odpovědět na 10 otázek, které vymyslela osoba, která mě nominovala
- Vymyslím dalších 10 otázek (což u mě dopadne hůř než celý TAG) a nominuji dalších 5 bloggerek
- Nominovaným to oznámím

1. část - 10 věcí o mně
 1. Fascinují mě vlci, Norsko, mlha a hrozně bych chtěla žít v horách. Nejlépe v nějakém údolí, na které by se každé ráno snášela mlha. Žila bch v malém domečku společně s border colií a kousek ode mě by žil úžasný, krásný kamarád, kterého bych si později vzala. Pěkně naplánované :D Jediný problém je, že mám fóbii z medvědů.
 2. Bojím se tmy, klaunů, bouřek, přírodních katastrof, krokodýlů a samozřejmě pavouků. Pavouci mně nevadili, ale od té doby co na mě vyhupslo obrovské, chlupaté a černé hovado, s nohama tlustýma asi jako obyčejná tužka, mám tak trošku arachnofobii.
 3. Mám ráda koně. Začla jsem jezdit v roce 2008. Musela jsem s koňmi kvůli pádu přestat a až tohle léto jsem se k nim konečně vrátila. Miluju parkur, skákání mě hrozně baví a chtěla bych se dopracovat minimálně ke 120 cm.
 4. Miluju svoji rodinu a nedám an ni dopustit. Nesnesu, když slyším někoho říkat "fotr s matkou". Mám ty nejúžasnější rodiče na světě a nevím co bych bez nich dělala. Nejsem na nich sice závislá, hádám se s něma, často máme odlišné názory, ale to je asi v každé rodině. Jsem celkově mírumilovný člověk, ráda lidem pomáhám. Jen občas mám chuť někomu utrhat prsty, přelámat nohy a pak je zavřít do udírny a udit. Ale jen občas.
 5. Miluju knížky. Nejradši čtu fatnasy, hlavně o vlcích. Stejně jako všichni, se kterými jsem se o Smečce bavili, i já jsem toho názoru, že je to ta nejúžasnější série knížek. Přečetla jsem velké množství knih a nikdy jsem nečetla nic lepšího než tuhle vlčí sérii. Do knížky jsem se vždycky ponořila tak, že se mi těžko vracelo zpět do reality.
 6. Já a vztahy. No, měla jsem zatím 2 kluky, ale vztahy bych tomu neříkala. Nejsem ta, co by měla každý týden jiného. A jestli mám zajít do detailu, ne nelíbala jsem se. Jen jednou, kdy si mě ožralý kamarád spletl s jeho holkou. Celou cestu domů jsem si musela utírat pusu. Takhle poslintat jsem se nedokázala ani já sama v noci.
 7. Nemám ráda Harryho Pottera. Nikdy jsem nepochopila smysl téhle ságy, viděla jsem za celý svůj život jen jeden díl a to nedobrovolně, když mě přinutila sestřenice. Pamatuju si, že to byla ta část, kdy se někdo měnil ve vlkodlaka a já kvůli tomu mám doteď noční můry s vlkodlaky. Jsem asi jediný člověk, co Harryho nemá rád, ale už jsem si zvykla.
 8. Mám ráda dojemné film. Baví mě u nich brečet. Zní to divně, ale vždycky když se mně chce kvůli něčemu brečet, pustím si smutný film a vybrečím se u něho. Pak se mi neskutečně uleví. Nejdojemnější film, který jsem kdy viděla byl pro mě asi Zaříkávač koní, který jsem dřív hrozně milovala, teď jsem ho žu dlouho neviděla. Ale nejhorší film, u kterého jsem měla opravdu hysterický záchvat byla Zkrocená hora. Vydržržela jsem brečet ještě asi 2 hodiny po dokoukání.
 9. Nikdy jsem nebyla součástí té party, která byla vždy středem pozornosti. Trávila jsem čas s těmi méně nápadnými, měla jsem nulové sebevědomí a styděla jsem se za svoje názory. Změny jsem si všimla tyhle prázdniny. Říkám co si myslím a nestydím se za to, sebvědomí se mi z nuly vyšplhalo konečně na 2 :O Ale občas působím hodně sebevědomě, že si toho dokonce všimnu i já. Bohužel jen někdy. Často se provuje starší já a sebvědomí mi zase klesne. Stává se to naštěstí ale čím dál míň.
 10. Mým životem je anime. Nemůžu říct, že ho mám ráda, že ho miluju, že se mi líbí. Nestačí to. Je to moje závislost, můj život. Jako první anime jsem začla sledovat Naruta. Bylo to 13. února minulého roku a an to datum nikdy nezapomenu. Až tenhle měsíc jsem se konečně dodívala na celého Naruta/Shippuden a nikdy snad nemůžu litovat toho, že jsem začla sledovat. Na Naruta mě přivedl kamarád, se kterým jsem si o něm často psala. A kamarádka o něm taky často básnila, tak jsem se rozhodla, že se musím alespoň na jede díl podívat. Pro ty co sledují musím vypsat, že miluju bratry Uchihovy, vede u mě ale Itachi. Je to osobnost a žádná jiná postava z Naruta na něho nemá. Dále mám ráda Gaaru, samozřejmě Naruta, Sasoriho a další. Pokud máte někdo účet na konoha.cz, neváhejte a řekněte mi vaše jméno! :D


2. část - otázky a odpovědi
- Keby si si mohol/mohla vybrať nejakú knižnú postavu, ktorej život by si chcel/a žiť, koho by si vybral/a?
Jako první mě rozhodě napadla Calla Torová ze Smečky, protože možnost změnit se kdykoliv ve vlka, lítat si se svou smečkou po horách a navíc být podle popisu tak krásná, jako ona bych brala. Ale vzhledem k tomu, co se Calle všechno v knížce stalo, tak bych asi raději byla její kamarádka Bryn, která byla součástí Calliné smečky. Je těžké někoho vybrat, většině postav z mých knížek se stane nějaká tragédie, což já bych nechtěla. Je to těžké rozhodnutí.

- Do akého fantasy sveta by si najradšej išiel/išla žiť a prečo?
Je to asi jediná otázka, na kteoru nedokážu odpovědět. Přemýšlela jsem nad tím hrozně dlouho a prostě nevím. Ale pokud můžu za fantasy svět považovat Naruta, tak rozhodně tam. Proč? Protože tam žije má životní láska. Itachi přece :3 Nevolejte psychiatra, jsem normální, jen občas působím zvláštně :D

- Jedno slovo akým by si opísal/a svoj život
Může být guláš? :DD Neustále měním názory, hrozně často se mi mění nálada a neustále se měním. Dobře, to asi každý, ale ne ze dne na den. Jeden den se bojím někomu říct, co si o dané věci myslím a druhý den jsem schopná na něho nastoupit s tím, že to prostě děláme podle mě. Nenapadlo mě lepší slvoo, které by tohle vyjádřilo :D Guláš mám i ve škole, hlavně v matice - je to předmět, který nikdy nepochopím. Říká se sice nikdy neříkej nikdy, ale v tomhle případě je to opravdu napořád. Já a matika jsme si zkrátka nesedly. Neustále s emi mění situace mezi kamarády, hlavně vztahy. Nejlepší kamarádka zůstává, ale s ostatními to mám tak, že mě chvíli nehorázně štvou a pak je mám zase strašně ráda. Samozřejmě je mám ráda pořád, ale mám taková období kdy míň a kdy víc. Ale samozřejmě to tak nemám se všema. Někoho můžu mít ráda furt a nedělá mi to problém a nekoho nemůžu ani cítit.

- Ako si predstavuješ svoju budúcnosť?
Už jsem se zmiňovala výš. Chtěla bych žít v Norsku. Bydlela bych v malém domku s nábytkem z Ikey :D No dobře, nemusel by být jen odtam, ale svoje křeslo nevyměním za žádné jiné sedátko na světě. Chtěla bych psa, border colii, ale pouze kluka, jsou přátelštější a s klukama jsem si vždycky rozuměla víc a holky jsem většinou nesnesla, nebudu riskovat, že to tak mám i se psy. S nejlepší kamarádkou sjem plánovaly, že bysme bydlely spolu, takže by se vyřešil problém, že bych se v domku sama v noci bála. A až bysme si našly dokonalé muže, vzaly bysme si je, tak by se jen vedle našeho domku dostavěl druhý a jedna z nás by se tam se svým manželem a synem přestěhovala. Ano, chci syna. Proč? Netuším.

- Aký máš názor na českých/slovenských (podľa toho z kade si) spevákov a hercov?
Jsem z Česka, ale vyjádřím se k oběma. České písničky neposlouchám, kromě Revolty, Ektora, Paulieho Garanda a Charlie Straight. Ale Ektor a Paulie se nedají považovat za zpěváky, protože jejich hudba ani písničky nejsou. Teda já rao neoznačuju za písničky, ikdyž ho tak miluju. Poslouchám prostě od všeho něco. České filmy nesleduju už vůbec, takže většinu českých herců ani tak dopodrobna neznám. Ale celková česká úroveň je na tom špatně, jak v hudbě, tak v herectví. Co se týče Slováků, tak herce neznám vůbec, ale ze zpěváků mám ráda jen Majka Spirita a pár písniček od Celeste Buckingham si občas taky ráda poslechnu.

- Máš radšej romány alebo fantasy príbehy? Prečo?
Řeknu to jednoduše.. Romány nečtu, proto mám radši fantasy. Sama jsem si často vymýšlela svoje příběhy, o vlcích, upírech a podobně a psávala jsem z nich povídky na blogy. A navíc do fantasy se dá zakombinovat cokoliv a nikomu se nebude zdát divné, že veverky mají turbomotory a v noci sají krev, ikdyž tohle asi v žádné knížce nenajdeme, pouze v mojí hlavě :DD

- V nedávnej minulosti bola dosť populárna kniha 50 odtieňov šedej čo je erotický román. Čítal/a si túto knihu alebo nie? Zdôvodni.
Nečetla. Ale několikrát jsem ji měla v knihkupectví v ruce. Bohužel to bylo vždycky, když jsem dovnitř nakoukla jen na chvíli a spěchala jsem někam jinam. Nikdy jsem si knížku nemohla pořádně prohlédnout, podívat se dovnitř a zauvažovat, jestli si ji koupím.

- Dobro a zlo, keby si mal/a vybrať kto by zvíťazil, čo by si zvolil/a? Niečo nečakané alebo by si ostal/a pri starom dobrom happy ende?
Já hlasuju vždy jen za dobro a happy endy. jsem až příliš citlivá na to, aby někdy jakýkoliv příběh dopadl špatně. V souboji dobro a zlo je u mě asi jasné, kdo vyhraje. Dobro je i pro mě samotnou důležité. A jakmile vím, že se nějaký příběh dopadne špatně, ani se neobtěžuju se do něho pustit. Existují samozřejmě i vyjímky. Nejhorší je na tohle Naruto. Několikrát jsem čekala, že všecno dobře dopadne, že všichni všechno přežijí a už hodněkrát se stalo, že to dopadlo úplně jinak, než jsem čekala.

- S akou knižnou postavou by si najradšej strávil/a deň a prečo?
Přemýšela jsem dlouho a nemohla jsem nic vymyslet. Kandidátů na tenhle titul bylo moc. Nakonec vyhrál Štyri z Divergencie. Nevím, jestli se mu v češtině má říkat Čtyři, knížku jsem četla ve Slovenštině. Napsala bych sem jeho pravé jméno, ale to bych prozradila hodně důležitou informaci z knížky. Štyri byl odvážný, rozhodně krásný, hodný a dokonalý prostě :D Jeho činy v knížce mě dostaly. Nechtěla jsem je zmiňovat, protože jsem se o Smečce už asi stokrát zmiňovala, ale musím. Dalšími kandidáty jsou Shay a Ren ze Smečky. Shay, urostlý fešák, který Calle změnil celý život a tak strašně je do ní zamilovaný. No sakra ještě řekněte, že byste s ním nechtěli nikdo strávit den. A Ren ? Má dokonalé oči, sice jsem ho v životě neviděla ani na obrázku, ale autorka tak dobře dokázala popsat vzhled postav, že přesně vím, jak kdo vypadá. Samozřejmě to nejsou jen oči, Calla se prostě strašně má. Shay ji miluje, Ren ji miluje, oba dva jsou dokonalí, hodní, stateční a úchvatní. Ani se jí nedivím, že se nemůže rozhodnout.

- Tvoj názor na anime?
Už celou dobu, co TAG vyplňuji se mi třesou ruce a čekám na tu otázku, kdy se konečně budu moct pořádně rozepsat. V 1. části jsem se již zmínila, že jsem jako první anime začla sledovat Naruta. Bylo to v únoru minulého roku. Základní sérii 1- 220 jsem měla za sebou asi za měsíc. Na Naruto Shippuden jsem přešla přesně 29. března. Jen debil si tohle může psát do kalendáře, a já tím debilem jsem :D U žádného jiného seriálu jsem se nenabrečela tak jako u Naruta. Všechno až moc prožívám a jsem hrozná citlivka. U jiných filmů a seriálů to ještě zvládám, ale u Naruta se prostě emoce nedají zadržet. Nejhorší byla smrt jedné osoby, nemůžu ale říct které, měla blízko k Narutovi a potom smrt dvou osob, kteří měli k Narutovi ještě blíž. To jsem řvala jak na lesy ještě celý večer, polštář jsem měla celý promočený a kůži od nehtů rozedranou. Nepřeháním :D Ale co mě dostalo nejvíc byl Itachi. Itachi celkově. Těm, co Naruta znají dojde, o čem mluvím. Nejdřív se tam Itachi objevil, když s Kisamem přišel pro Naruta. Pokud si to dobře pamatuju, pak se ojevil už jenom v Shippudenu a tenkrát chytil Naruta do genjutsu. A potom už došlu k tomu, k čemu dojít nemělo, protože já z toho měla trauma. Došlo k tomu mezi Itachim a Sasukem a všichni asi dobře víme, jak to dopadlo. No, všichni kdo sledujeme. Je vás tak málo! :( A můj celkový názor na anime je víc než kladný. Chystám se už i na ostatní, ne jen na Naruta, protože mě nebaví čekat na čtvrtky, až výjde nový díl. Anime je prostě můj život.


3. část - otázky a nominace
Nominuji Less, Liven, Matryoshku, Gabrielle a Verrr :) Doufám že ani jedné nebude nominace vadit a že všechny TAG s radostí vyplní. Otázky sice nedávají moc smysl, ale snažila jsem se.

Otázky
 1. Jaký máš názor na vztahy v 11ti letech ? Máš s nimi nějaké zkušenosti ?
 2. Bojíš se něčeho tak moc, že na to musíš v jednom kuse myslet ? Čeho ?
 3. Kdyby sis na jeden den mohla vyměnit život s kýmkoliv (např. postava z filmu, knížky), kdo by to byl ?
 4. Co si myslíš o sebepoškozování ? Dokázala by sis někdy ublížit a máš s ním nějaké zkušenosti ?
 5. Kdyby jsi dostala možnost změnit jednu jakoukoliv věc, která normálně změnit neje, co by to bylo ?
 6. Co si myslíš o lovení zvířat ? Souhlasíš s ním ?
 7. Hrála si někdy pravidelně nějakou hru na pc nebo na kterékoliv herní konzoli ? Pokud ano, kterou jsi hrávala nejradši ?
 8. Jaké jsou podle tebe klady a zápory blogování ?
 9. Která knížka, kteoru si kdy četla byla podle tebe ta nejlepší a která naopak ta nejhorší ? Proč ?
 10. Sleduješ anime ? Pokud ano, jaké ? Jaký máš na anime názor ?
 


Komentáře

1 Cleo Cleo | Web | 29. října 2013 v 18:00 | Reagovat

Ty vado že máš trpělivost na to odpovídat :D

2 MuMie.xo MuMie.xo | Web | 29. října 2013 v 18:57 | Reagovat

já tohle nemám moc ráda a ani to nevyplňuju. Mám toho s tebou hrozně moc společného jak se tak dívám. Taky chci border kolii, mám arachnofobii, miluju koně a ráda čtu, strašně ráda brečím u filmů a miluju to, když brečím.. ani to asi nedokážu popsat.. né že bych se cítila líp, to možná jo, ale prostě to nedokážu popsat:DD vem si jako příklad konec Pána Prstenů to brečím tak strašně že nic nevidím.. brečím asi dojetím a zároveň jsem šťastná že to tak dopadlo, ale pak jsem zase nešťastná že to končí.. asi tak to je:DD Ale zase Harryho mám celkem ráda a naruto zas ráda nemám:D

3 Verrr Verrr | Web | 29. října 2013 v 19:11 | Reagovat

Juj. :3 (vydává takový ten roztomilý zvůček, jako když si miminko říhne :DDD) *ano, trochu mi šibe :D*
Děkuju za nominaci. Dřív nebo později se do toho pustím (chci se do toho pustit dřív, ale s mým všemi záviděným tempem to bude asi spíš později O.o).
Jinak, docela tě obdivuju, že jsi měla nervy to všechno vyplňovat. :D Já se přiznám, že jsem teda všechny odpovědi nečetla, jen ty, u kterých byla zajímavá otázka. :D A že ta poslední byla zajímavá sakra hodně. :333 Já teď lituju, že jsem si to nepsala do kalendáře. :'( Nicméně vím naprosto přesně, že Rutka sleduju přes rok. :3
Na Zkrocenou horu jsem se ještě nepodívala. -_- :/ :D Ale musím! MUSÍM! :D A taky se musím konečně podívat na From beginning to end. Recenze na ten film je na blogu, kde byla ta Uchihacestová povídka, o který jsem ti říkala. :D Ten film je prý o bratrovský 'lásce'. :3 :D (proč ti to sem píšu? O.o)
A ty ses ještě nelíbala? :OO Sister! :DDDDDDDDDDD
A ještě něco jsem chtěla... a to teď nevím co. O.o

4 Verrr Verrr | Web | 29. října 2013 v 21:19 | Reagovat

Itachi (jsme sestřičky.. . ale tak nebylo by lepší, že bychom byly bratříčci? :3 Já jako ten mladší ňuňu Sasu a ty jako ten velký sexy Itachi :3 ... tak pak napiš, jestli se ti ten nápad nezdá až moc úchylný :DD), http://uloz.to/xm3Ahzz/from-beginning-to-end-brazilian-dvdrip-ac3-5-1-horizon-artsubs-avi tady to máš. :D Ale musíš ještě sehnat české titulky, jelikož ten film je v takovém zvláštně znějícím jazyce. :D http://www.titulky.com/Do-Comeco-ao-Fim-174738.htm možná by postačilo toto :-D

5 Gabrielle Gabrielle | E-mail | Web | 30. října 2013 v 0:20 | Reagovat

Jéé, moc děkuju za nominaci! :) ..otázky určitě v co nejbližší době vyplním a zároveň bych chtěla podotknout, že tvé odpovědi jsou opravdu zajímavé a mnoho věcí máme stejných! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama